
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 10 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X5R |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
